Ultrapak oferuje swoim Klientom zamykarki znanych przedsiębiorstw – Zalkin i CFT. Korzysta się z nich w wielu typach przemysłu, np. produkcji napojów wyskokowych bądź towarów służących do pielęgnacji twarzy i ciała. W wykazie maszyn pakujących można znaleźć trzy nadrzędne rodzaje zakrętarek: zamykarki do słoików, zamykarki do butelek oraz zakrętarki do puszek. Zamykarki do słoików posiadają głowicę dostosowaną do zakręcania standardowych nakrętek od słoików. Funkcjonuje to w oparciu o system Twist-Off. Nadmiar powietrza jest eliminowany przed zamknięciem szklanego naczynia. Zamykarki do butelek trzeba pogrupować następująco: zakręcarki rotacyjne, zakręcarki liniowe, zamykarki posiadające tylko pojedynczą głowicę i wieże zakręcające. Wszystkie z wymienionych odmian ma inną wydajność. Między innymi maszyny pakujące jednogłowicowe zamykają od 600 do 3.500 sztuk/h, a wieże zakręcające – do 100.000 sztuk na godzinę.
Jeżeli wziąć pod uwagę głowice to można wskazać na: głowice do wkręcania nakrętek, głowice które działają za zasadzie plombowania, głowice wciskające, głowice wkręcające oraz plombujące (z alternatywą: wkręcanie – plombowanie lub wkręcanie – wciskanie). Maszyny zamykające z głowicami wkręcającymi zaopatrzone są w oryginalne szczęki lub zaciski, a także głowicę magnetyczną, która dostosowuje właściwy czas obracania się. Zakręcarki z głowicami do plombowania opakowań perfekcyjnie sprawdzą się w zakręcaniu zakrywek wytworzonych z glinu (Al) (z opcjami ROPP „Stelcap” i „Pliferproof”). Głowice stosujące wciskanie nakrywek tworzą podciśnienie, by zamknąć każdą sztukę produktu. Trzecim rodzajem głowic zakręcających są głowice korzystające z metody wkręcania nakrywek i plombowania ich, które perfekcyjnie nadają się do takich gałęzi produkcji taśmowej, jak: spirytusowa.
Właściwościami zamykarek grupy CFT i przedsiębiorstwa Zalkin są: realizowanie wszelkiego typu wyznaczników w dziedzinie sterylności, wytworzenie z bardzo dobrej jakości budulca, nadzwyczajna zdolność produkcyjna (z ekspresowym zwrotem inwestycji), bezusterkowa praca przez długi czas, bezproblemowość obsługi za pomocą panelu dotykowego. Zalkin zaprojektował innowacyjne rozwiązania w zakresie sposobów zakręcania butelek, słoików i puszek: histerezę magnetyczną, silniki bezszczotkowe oraz chuck (bądź szczęki). Histereza magnetyczna ma zastosowanie w zakręcaniu opakowań, które wymagają wysokiego momentu obrotowego bądź mają znaczną średnicę. Chuck lub szczęki to dwa współśrodkowe magnetyczne pierścienie, zaś silniki bezszczotkowe są w całości samodzielne i można przez cały czas monitorować ich pracę.